Vydajte sa s melónovým letom až na Havaj - Ugo

Vydajte sa s melónovým letom až na Havaj

Toto leto cestovaniu veľmi nepraje. Trochu to pripomína staré časy, kedy nebolo ľahké dostať sa na iný kontinent. Žiť UGO ale znamená mať ľahší život a ako inak sa tento rok pozrieť za hranice všedných dní, ako prostredníctvom lahodného jedla. Pozývame vás na exotickú dovolenku s Melónovým letom!  


Už po niekoľký rok v rade sme pre vás pripravili letné drinky, v ktorých hrá hlavnú úlohu melón. Vieme, že naši Fandovia si na jeho sladkú a osviežujúcu chuť jednoducho potrpia. Veď v letnej sezóne budete ťažko hľadať ovocie, ktoré by napriek nízkym kalóriám bolo takým výdatným zdrojom vitamínu A, B aj C, vápnika, železa a ďalších minerálnych prvkov. 


Melónová inšpirácia


Sľúbili sme vám ale cestovanie. Najjednoduchšia cesta vedie dúškom našich drinkov: môžete si vybrať svieže spojenie s citrónom a ananásom, z ktorého na vás dýchnu trópy. Kto má chuť na Britániu, vyberie si melónovú kombináciu jahody, limetky a mäty. Práve z Anglicka sa mäta rozšírila do celého sveta a stala sa jednou z najpopulárnejších byliniek do drinkov vôbec. 
Opojne sladkú chuť nájdete v poslednom mixe melóna, manga a pomaranča. S mangom sa pozriete do juhovýchodnej Ázie, odkiaľ pochádza a odporúčame ho dávkovať po celé leto. Veď ako sa spieva v jednej pesničke: „Kto nejedol mango, smutne žil“. 


Havajské poke v srdci Európy 


Hor sa konečne na Havaj! Najväčším hitom sezóny je naše šalátové duo farebných misiek inšpirovaných havajským poke. Môžete si vybrať, či dáte prednosť údenému kuraťu či lososovi. Dokonalosť chutí korunujú kúsky manga, avokáda, neodmysliteľná ryža a ľahko pikantná omáčka, ktorú už od prvého sústa nepustíte z hlavy. 
Túto čerstvú, zdravú a zároveň výdatnú porciu jedla prevzali najpravdepodobnejšie od Polynézanov, ktorí poke jedli v rôznych variáciách po stáročia, americkí surferi. A ruku na srdce, málokto šíri stravovacie trendy lepšie, ako vyrysovaní a opálení chalani a dievčatá s morskou soľou vo vlasoch. Takže, kde je vaša najbližšia UGO Salaterie, aby ste si na otočku „zaleteli“ do Honolulu? 

Poke aj melónové drinky servírujeme až do 8. septembra.