Šťava nie je džús a UGO drink nie je tepelne upravený - Ugo

Šťava nie je džús a UGO drink nie je tepelne upravený

A to ani vtedy, keď ho kupujete v obchode. Platí u nás totiž také porekadlo, že:

Kto inému šťavu robí…
…ošetruje ju paskalizáciou! My v UGO sa snažíme udržať ovocné a zeleniné šťavy výživné, ako to len ide. A sme na to fakt machri – práve vďaka metóde zvanej paskalizácia.

Totiž: keď si kúpite v pobočke čerstvú šťavu alebo fresh, obsluha ju priamo pred vašimi očami pripraví z čerstvého ovocia a zeleniny. Výsledný nápoj nie je potrebné nijako ošetrovať, pretože ho s najväčšou pravdepodobnosťou vypijete na mieste alebo najneskôr za pár hodín.

Šťavy, ktoré predávame vo fľaštičkách v pobočkách aj v maloobchodnej sieti, ale musia nejakú trvanlivosť mať – aspoň pár týždňov. A vďaka paskalizácii získajú presne štyri týždne života navyše. A nielen to. Táto metóda je veľmi šetrná, takže v drinkoch zostane chuť aj všetky skvelé vitamíny a živiny, ktoré napríklad v džúse v krabici nenájdete. A ak áno, sú tam pridané umelo. Ako to?

Zabijak vitamínov pasterizácia
Bežné džúsy, či už v krabiciach alebo v plastových fľašiach, sú ošetrené pomocou pasterizácie, kedy sa zahriatím tekutiny na vysokú teplotou zničia všetky mikroorganizmy a ďalší nežiaduci návštevníci. Lenže má to malý háčik. Vysoká teplota ničí aj vitamíny. Takže pasterizované džúsy sú tak trochu prázdne a všetky zdraviu prospešné látky inzerované na obaloch sa do nich musia nakoniec znovu dodávať.

Na niektorých výrobkoch tiež môžete nájsť nápis "lisované za studena", čo je možné ľahko zameniť práve s "nepasterizáciou". Aj šťavy lisované za studena však bývajú často následne ošetrené vysokou teplotou.

Milovník vitamínov UGO

Zato my ovocné a zelenino-ovocné šťavy nijako neupravujeme. Do fľaštičiek s nápisom UGO nič okrem šťavy samotnej nepridávame, ani nič neuberáme. Čerstvé ovocie a zelenina sú nám dosť dobré a nie je dôvod ich umelo vylepšovať! Šťava z fľaštičky je totiž vďaka paskalizácii rovnako chutná a plná živín ako drink z vytlačeného pomaranča, pripravený doma alebo čerstvý fresh vyrobený v pobočke. Vďaka ošetreniu vysokým tlakom namiesto vysokej teploty sú UGO šťavy navyše 100 % raw. Paskalizované šťavy je potrebné skladovať v chladničke a do štyroch týždňov vypiť, ale to za tú chuť a vitamíny stojí, čo poviete? :)

Menšie 250 ml fľaštičky padnú do ruky aj do kabelky a pomôžu doplniť energiu a vitamíny, nech ste kdekoľvek. Väčšie 1l balenie si zase môžete nechať v chladničke v práci alebo doma a vychutnať si šťavu z čerstvého ovocia a zeleniny napríklad na raňajky.

Pri výrobe UGO fľaštičiek si dávame záležať na pôvode surovín a odoberáme ich len od známych dodávateľov. Informácie o tom, odkiaľ ovocie a zelenina z vašej fľaštičky pochádza, aj akej je odrody, nájdete na bočnej strane etikety. Pochutiť si môžete hneď na desiatich rôznych kombináciách - stačí si vybrať, či máte chuť na viac druhov ovocia (Malina, jahoda, čučoriedka a jablko alebo Banán, jahoda a jablko), na jeden druh ovocia (Grep, Pomaranč, Jablko) alebo na ovocno-zeleninovú šťavu (Řepa a jablko, Mrkva a jablko, Zeler a jablko, Pomaranč, mrkva, jablko a zázvor, Špenát, jablko, citrón a mäta).

Tak dobrú chuť a nazdravie!