Sladkokyslá exotika, ktorá príde v zime vhod - Ugo

Sladkokyslá exotika, ktorá príde v zime vhod

Citróny, limetky, mandarínky, pomaranče… Všetky tieto vitamínové bomby nájdete počas chrípkovej sezóny v UGO Freshbaroch a Salateriách. Bacily je treba zobrať útokom, tak nech to má šťavu!
A štiav a smoothies nájdete v UGO veľa. V aktuálnej citrusovej sezóne si užijete sladkasté aj ľahko kyslé chute. Ale hlavne veľa vitamínu C. Čo by sme pre váš imunitný systém neurobili :) 

 

 

A post shared by Pump It Up Gym (@pumpitupg) on

 

Menšie, zelenšie, voňavejšie a menej kyslé sestričky citrónov majú oveľa viac uplatnenia ako len v mojite. Limetky so svojou príjemnou chuťou a antioxidačnými a antibiotickými vlastnosťami v zimných UGO Freshbaroch a Salateriách nemôžu chýbať. 

Vyskúšajte napríklad sezónne zelené smoothie s avokádom, kiwi, zázvorom, spirulinou a práve aj limetkou.

 

 

Najsladšie zo všetkých citrusov. Také sú mandarínky, ktoré si vďaka svojej jemnosti dokonale sadnú s mnohými ďalšími chuťami, či už sladkými alebo slanými. Niet divu, že sa okrem drinkov zakotúľali aj do sezónneho šalátu s kari omáčkou

 

 

A post shared by Anna Tyrała (@fotografkaa) on

 

Sladučkú mandarínku ucítite spolu s chilli a mangom v príjemne pikantnom sezónnom drinku. Spoľahnite sa na to, že táto kombinácia dokáže život pekne okoreniť aj osladiť!

Ak si zvyknete dávať citrón v zime do horúceho čaju, máme pre vás zlú správu. Vitamín C sa pri vysokých teplotách ničí. Namiesto čaju si ale môžete dať napríklad citrónový UGO sezónny nápoj. Vitamínov sa v ňom skrýva veľa, pretože okrem citrónu v ňom nájdete aj ananás a pomaranč.
 
 

 

A post shared by Jen ~ burlap & sea (@burlapandsea) on

 

Pomarančová šťava je snáď najobľúbenejším ovocným drinkom, pretože výborne chutí a osvieži a postaví na nohy aj po prebdenej noci. A v UGO citrusovej sezóne namiesto obyčajného džúsu nájdete práve vitamínmi nadupanú kombináciu pomaranča, ananásu a citrónu.
 
 

 

A post shared by FruitariAnne (@fruitarianne) on

 

V sezónnej ponuke sa skrýva aj jeden necitrusový ovocný nápoj. Hruška, repa a jablko sú zástupcami lokálnych surovín a tradičnejších chutí. 

Dobrú chuť a na zdravie