Polovica zeleného taniera denne - Ugo

Polovica zeleného taniera denne

Zjedli ste dnes niečo zelené? A koľko toho bolo? Naschvál skúste zaloviť v pamäti a poctivo napíšte, čo  všetko ste mali. Ak nie ste s výsledkom spokojný, máme pre vás skvelú pomôcku, ako jednoducho sledovať svoj jedálny lístok – Zdravý tanier.

 

 

Zdravý tanier je spolovice zelený a o farbu porcelánu vôbec nejde. Dôležité je, čo naň v akom pomere za celý deň naložíte.

 

ČO SI NA TANIER NALOŽÍŠ…


Myšlienka Zdravého taniera vychádza z americkej iniciatívy MyPlate a prináša hotovú revolúciu v prístupe k jedlu. Je to vlastne len jeden obrázok, ale nájdete na ňom úplne všetko, čo potrebujete vedieť o vyváženom a modernom spôsobe stravovania. Jasne a prehľadne, bez počítania kalórií alebo porcií. Jednoducho si predstavte, že všetko jedlo, ktoré za celý deň zjete, leží pekne spolu na jednom tanieri. Podľa metódy Zdravého taniera by mala „zelenú“ polovicu tvoriť čo najfarebnejšia zelenina a ovocie – zeleniny má byť o trochu viac ako ovocia a zemiaky sa nepočítajú. Na štvrtine taniera potom ležia kvalitné sacharidy prevažne z obilnín a na ďalšej štvrtine sú bielkoviny v podobe mliečnych výrobkov, mäsa, vajec alebo strukovín. K tomu si doprajte „mištičku“ zdravých tukov z orechov a rýb a veľký džbán pramenitej vody.

 

 

JEDLO A ZDRAVÝ ŽIVOTNÝ ŠTÝL


Keď už na vašom každodennom tanieri ležia tie správne ingrediencie, pridajte k nim ešte poriadnu porciu dobrej nálady, pohybu a spánku. Aj to sú dôležité elementy celkovo zdravého a vyváženého životného štýlu bez stresu. Veď nemusíte obedovať presne o dvanástej a večerať o šiestej… Jedzte, keď máte hlad a možnosť pochutnať si na kvalitnom a čerstvo pripravenom jedle. Vyhýbajte sa polotovarom alebo konzervovanej strave a nakupujte tam, kde poznáte dodávateľov alebo dokážete zistiť pôvod surovín. A čo robiť, keď nemáte čas posadiť sa k stolu? Zoberte zdravie do svojich rúk a pol taniera zeleniny vypite v podobe zeleného smoothie.

Zoznam sa s UGO Green Smoothies


https://ugo.sk/p/vezmite-zdravie-do-svojich-ruk-s-green-smoothies