Ochutnajte zdravé tajomstvo Ázie - Ugo

Ochutnajte zdravé tajomstvo Ázie

V UGO salateriách sme sa rozhodli, že vás vezmeme na tajuplný výlet plný zdravia. A nemusíte si kvôli tomu ani brať dovolenku. Ázijský zážitok u nás totiž budete mať na tanieri a v pohároch. Tak zoberte zdravie do svojich (paličiek) rúk a ochutnajte tajomné jesenné dobroty v UGO.

Na každú nádchu sa koreň nájde

Aziati už odpradávna vedia, že pevné zdravie nerastie na strome, ale v zemi. Tak sa vráťme pekne ku koreňom. Tie sú totiž základnou surovinou nového menu, ktoré je špeciálne vytvorené do jesenného sychrava. Prekvapí vás, ako v spojení s čerstvým ovocím a zeleninou dokážu zatočiť s prechladnutím

Tri ázijské korene, ktoré sa vám na jeseň zídu:

Ženšen


Poklad čínskych liečiteľov, ktorí vedeli, čo robia. Možno hlavne vďaka ženšenu sú doteraz uznávaní celým svetom.

U nás ženšen nájdete v bájnom raji, ktorého budete mať plný pohár. Volá sa Šangri-La a podľa románu Stratený obzor je to miesto, kde vládne pohoda a rovnováha. So Šangri-La svoj obzor nestratíte, ale nájdete ho priamo v spojení s marakujou, mangom, mrkvou a pomarančom. 

Wasabi


Pikantná záležitosť! Väčšina z nás ho pozná ako zelenú pastu podávanú k sushi, ale tento japonský koreň toho vie oveľa viac, než ochutiť rolku. V Japonsku sa používa ako liek, ktorý posilňuje imunitný systém a pôsobí ako silný antioxidant. 

My vám ho namiešame spolu s výživným avokádom, kiwi, uhorkou, špenátom a sladkou hruškou do drinku Emerald Dragon, nech jeseňou preletíte silní ako draci (no bez ohňa v hrdle).

Zázvor


Štipľavá dobrota, čo bacily rýchlo vyštípe z tela. Verí mu kolegyňa z práce aj naše maminky. A dobre robia. Zázvor obsahuje celý rad vitamínov a minerálnych látok, ktoré pomáhajú pri prechladnutí.

V Ázii zázvor jedia často, my sme vám ho namiešali s cviklou, čucoriedkami, jablkom a citrónom do tajuplného drinku Mystic Temple. Očarí vás.

 

Pridajte si! Jedlo, ktoré si z ázijskými drinkmi rozumie

Čo by to bolo za výlet bez dobrého obeda? Vyberte si bez výčitiek z nášho ázijského menu: 

Zeleninové curry - dobrota s koriandrom, ktorý milujú všetci od Bratislavy až po Vietnam. Vo vegetariánskej variante, alebo s kuracím mäsom. 


Hokkaido šalát - orientálna verzia ľahkého obeda s pečenou cviklou, tekvicou hokkaido a arašídovým dressingom. 


Užite si svoj kúsok zdravej Ázie, nech už sa do UGA vydáte kdekoľvek :)