Čo sa skrýva pod viečkom? Alebo zo stromu priamo do UGO fľaštičky - Ugo

Čo sa skrýva pod viečkom? Alebo zo stromu priamo do UGO fľaštičky

V UGO si myslíme, že nie je nič lepšie ako čerstvo odtrhnuté ovocie a práve pozbieraná zelenina. Odoberáme ich z fariem, s ktorými majiteľmi sme jedna ruka, a tak vieme, ako ich pestujú a že zrelé plody zbierajú vo chvíli, keď dosiahnu najlepšiu chuť a maximálny obsah živín. A to je presne to, čo chceme v našich fľaštičkách. Nič viac, nič menej.

Kto nám to kazí šťavu

Pravdepodobne už tušíte, že trvanlivosť štiav komplikujú mikroorganizmy prirodzene sa vyskytujúce v ovocí a zelenine. Tie už po pár hodinách naštartujú procesy, ktoré šťavu znehodnotia, a takú by sme vám určite neponúkli. Ale ako na ne?

Nič iné ako príroda dovnútra nesmie

Mohli sme ísť cestou pasterizácie a zničiť malých návštevníkov vysokou teplotou, lenže teplota je k čerstvému ovociu a zelenine nemilosrdná a rozdiel v chuti a farbe by ste určite spoznali. A to nehovoríme o strate živín, o ktoré vás (ani seba) nechceme ochudobniť. Niekto sa možno rozhodne takýto produkt „vylepšiť” cukrom, farbivami či arómami. A vlastne aj vitamíny je už dnes možné pridať dodatočne. Ale toto nie je príroda a určite to nie je UGO. 

Kamarátka fyzika

Našťastie teplota nie je jediný fyzikálny jav, ktorý platí na mikroorganizmy. Ešte je tu totiž tlak. Práve paskalizácia, alebo metóda ošetrenia vysokým tlakom dokáže zlikvidovať všetko, čo by v šťavách robilo neplechu. A naopak dokáže zachovať to, čo v nich chceme, plnú chuť, vôňu a farbu a cenné živiny. Paskalizovaná šťava sa navyše stále môže pýšiť štítkom RAW. Takáto dobrota vám v chladničke vydrží približne mesiac, aj keď tak dlho sa jej aj tak ťažko odoláva :)

Denná dávka zdravia za fér cenu

Podľa zásad zdravého stravovania by sme mali denne zjesť až 5 porcií ovocia a zeleniny. Môže sa to zdať veľa, pomôcť si ale môžete práve UGO fľaštičkami. Jedna pomarančová obsahuje šťavu zo 4 celých pomarančov, grepová zase z 3 grepov, a to už pokryje odporúčanú dennú dávku vitamínu C. V ponuke máme aj 100 % jablčnú šťavu a nezabúdame ani na zeleninu, tú nájdete v kombináciách repa + jablko alebo mrkva + jablko. Kvalitné ovocie a zelenina majú svoju cenu a cena takýchto surovín sa príliš nelíši od ceny UGO fľaštičky. A pri nej nemusíte nič čistiť, šúpať, krájať, odšťavovať ani upratovať polovicu kuchyne. Teda nielen obsah fľaštičiek, ale aj cena je najviac fér, ako vieme. 

Naše tajomstvo už poznáte, tak ktorú ochutnáte ako prvú? :)