Citrusy v zime: 7 pre a 0 proti - Ugo

Citrusy v zime: 7 pre a 0 proti

Sezónna ponuka počas zimy žiari citrusovými šťavami. Práve včas! Nechajte na seba v tomto na imunitu najnáročnejšom období pôsobiť blahodarnú Mocnú silu citrusov. Majú veľa príjemných účinkov, ktoré sa zďaleka netýkajú len imunity…

1. Večnú mladosť vám my zaručiť bohužiaľ nemôžeme, ale citrusy, tie by kľudne mohli. Ako je známe, obsahujú veľa antioxidantov a tie neohrozene bojujú proti všetkým voľným radikálom – vďaka čomu zabraňujú starnutiu organizmu. Keby mala zlá kráľovná každé ráno po ruke šťavu z pomaranča, nemusela by sa starnutia (a Snehulienkinej krásy) báť. Ona ale mala po ruke len jablko…

 

A post shared by Kara Blake Chin (@karablakechin) on

 

2. Večné zdravie. Ak ho niečo prináša, tak sú to citrusy. Vďaka nadupanému zloženiu fungujú ako prevencia proti civilizačným chorobám, navyše ochraňujú srdce a podporujú imunitný systém. Či už sa chcete vyhnúť chrípke, alebo myslíte na svoje zdravie za desať, dvadsať alebo tridsať rokov, s mandarínkou nemôžete šliapnuť vedľa.

3. Krásna pleť je v zime, keď nemáme dostatok slniečka, vonku mrzne a vnútri sa kúri, často skôr vrúcnym prianím. Práve na tvári sa najskôr objavujú známky únavy alebo oslabenia imunity. Vitamín C, ktorého hlavným rajónom sú práve citrusové plody, podporuje zdravie a pružnosť našej pleti, takže si ho pre krásu doprajte v čo najväčších porciách. Pokiaľ sa nechystáte živiť napríklad len a len grepmi, predávkovanie je v podstate nemožné.

 

A post shared by Susana Surjan (@susanasurjan) on

 

4. Zlepšia náladu vďaka svojej chuti a farbe. Naozaj! Kombinácia sladkého a ľahko kyslého je jednou z najobľúbenejších chutí a čím iným si zlepšiť deň ako skvelým pitím alebo jedlom. Navyše ich veselé farby rozžiaria každú miestnosť, takže sa v zime nebojte týmito malými slniečkami obklopovať vo veľkom :)

5. Dodajú energiu. V citrusoch nájdete slušný rad živín, ktoré v kombinácii s prírodným cukrom a vyššie spomenutou šťavnatosťou vedia zahnať únavu a otupenosť ako máločo. Únava býva najčastejšie spôsobená oslabeným imunitným systémom, nedostatkom tekutín alebo nízkou hladinou cukru v tele. A toto všetko napríklad šťava z pomaranča a ananásu s citrónom a jablkom, ktorú nájdete v sezónnej ponuke UGO, zvládne ako nič.

 

A post shared by Tuuli (@tuulilife) on

 

6. Lahodia aj línii. Obsahujú totiž veľa vlákniny, ktorá je dôležitá pre správne fungovanie metabolizmu a navyše pomáha udržovať správnu hladinu cukru v krvi – takže sa nemusíte báť žiadnych výkyvov nálad a návalov hladu. A navyše neobsahujú žiadny tuk. Spočítané, zrátané, ak nestojíte o hromadenie kilečiek (ktoré sa počas zimy objavujú tak nejako samé od seba), sú pomaranče a citróny pre váš jedálniček “must have”.

 

A post shared by Eleonora (@eleonore_dd) on

 

7. Pohodička, leháro, vitamín C schovávajúci sa v šťavnatých citrusoch dokáže zatočiť aj so stresom. Dokáže totiž vrátiť do normálu zvýšený krvný tlak aj množstvo stresového hormónu kortizolu. Takže ak žijete podľa hesla “no stress”, zvoľte si to pravé citrusové.

A skočte si pre to do UGO: sezónnu ponuku Mocná sila citrusov sme namiešali práve kvôli všetkým týmto parádnym účinkom, ktoré majú nielen drinky, ale aj šaláty. Mandarínka sa prikotúľala do šalátu s morčacím mäsom v kari omáčke s červenou kapustou a pomaranč žmurká zo šalátu s údeným pstruhom a avokádom s jogurtovou zálievkou.