Chutné UGO tipy na posilnenie imunity - Ugo

Chutné UGO tipy na posilnenie imunity

Počas zimy nás choroby prenasledujú viac ako inokedy a aj obyčajné prechladnutie dokáže život poriadne skomplikovať. Ako prichádzajúcu chrípkovú sezónu zvládnuť bez ťažkostí? Zaraďte do svojho jedálnička živiny, ktoré imunitu posilnia. Prinášame vám niekoľko jednoduchých (a chutných) tipov. Vo Freshbaroch a Salateriích UGO je ich dodržiavanie ľahké :)

Tip č. 1: Vitamín C
Základom sú potraviny, ktoré obsahujú veľa vitamínu C. Ten je jedným z najúčinnejších antioxidantov a v našom organizme funguje ako taká šikovná upratovačka – čistí ho od látok, ktoré mu škodia a zbytočne zaťažujú imunitný systém. Sila “céčka” je naozaj mocná, pôsobí ako proti chorobám (vitamín C navyše okrem mnohých iných skvelých vlastností podporuje tvorbu bielych krviniek), tak aj proti únave. Kde všade sa skrýva?

  • Citrusy: Stavte na exotické sladkokyslé ovocie, ktoré je súčasťou skoro všetkých sezónnych drinkov a oboch šalátov. Skúste cestou do práce alebo do školy stihnúť sladkú bodku za raňajkami – sezónny drink z UGO. Napríklad fresh špeciál s pomarančom, ananásom, citrónom a jablkom má vitamínu C naozaj na rozdávanie.

  • Nájdete ho nielen v ovocí, ale aj v zelenine. Z lokálnych potravín sa živiny vstrebávajú ľahko, a preto na ne (hlavne v zime) nezabúdajte. Napríklad drink s hruškou, repou a jablkom je ako z babičkinej záhradky a nebojte sa, vitamíny obsahuje tiež.

Tip č. 2: Tekutiny
Pre našu imunitu je veľmi dôležitý tiež dostatok tekutín. Škodlivé látky totiž musia z tela rýchlo von! Pitný režim sa v UGO Freshbaroch dodržuje priamo fantasticky. Ktorý drink vám najviac zachutil? Čo napríklad zelenino-ovocná šťava s uhorkou, hruškou a pomarančom? Tejto sladkokyslej, ľahko zeleninovej chuti sa len tak neprejete, pardón, neprepijete :)

Tip č. 3: Jogurt
Spokojné črevá = spokojný organizmus. A spokojný organizmus sa rovná fungujúci imunitný systém. Pridajte si v zime do ktoréhokoľvek obľúbeného drinku jogurt, ktorý nájdete medzi “extras”. Vďaka veľkému obsahu laktobacilov urobíte svojim črevám veľkú radosť.

Tip č. 4: Ryby
Pravidelná konzumácia rýb vďaka obsahu nenasýtených mastných kyselín posilňuje imunitný systém a Omega-3 mastné kyseliny znižujú náchylnosť organizmu k zápalom. Na tieto látky sú bohaté hlavne morské ryby, takže neváhajte pustiť sa do šalátu s pečeným lososom a feniklom. Zo sladkovodných rýb potom vyskúšajte sezónny šalát s údeným pstruhom a avokádom. S jogurtovou zálievkou poslúži ako ľahká večera, ktorá je navyše v UGO Salateriích hotová raz dva.

Tip č. 5: Neprechladnúť
Posledný tip znie ako od mamičky: hlavne neprechladnúť! Zabudnutú čiapku nenahradíme, ale prehriať sa pekne zvnútra môžete s pomocou zázvoru alebo chilli. Preto určite vyskúšajte sezónnu tekutú dobrotu mandarínka, chilli, mango. Veď to poznáte, hlavne to chce kľud a žalúdok v teple!

Zamaškrťte si s UGO a posilnite si tak aj imunitu. Sezónnu ponuku sme namiešali špeciálne s týmto zámerom. A že je pre zimné mesiace extra namiešaná, napovedá už jej názov: Mocná sila citrusov.