Smoothies - Ugo
Freshbar

Freshbar

UGO sleduje trendy v oblasti zdravého stravovania. Preto si v našich Freshbaroch okrem svojich obľúbených štiav a smoothies z čerstvého ovocia a zeleniny môžete dať tiež funkčné drinky so superpotravinami, proteínmi alebo si ich môžete do akéhokoľvek svojho obľúbeného drinku pridať.

Smoothies

Smoothies špeciál

V kategórii smoothies špeciál nájdete drinky, ktoré okrem ovocia a zeleniny obsahujú aj superpotraviny - potraviny bohaté na rôzne zdraviu prospešné látky. Pokiaľ sa teda potrebujete sústrediť, skúste drink s guaranou, imunite pomáha spirulina, nepražené raw-kakao je zase nabité antioxidantmi. V ponuke ich je ale ešte viac, tak si vyberte podľa chuti a toho, čo vám práve chýba.

Proteínové smoothies

Hľadáte sýty drink na desiatu? Športujete a chcete naberať svaly? Alebo dávate prednosť rastlinným bielkovinám? Potom si najskôr vyberiete v sekcii proteínových smoothies, kde všetky drinky obsahujú okrem ovocia a zeleniny aj hráškový proteín, ktorý ich robí sýtejšími a doplnia bielkoviny aj vegetariánom.

Špeciál

Avokádo, špenát, citrón, spirulina, mango, jablko

Banán, mango, raw kakao, maliny, jablko

Chia, jahody, sójové mlieko, banán, pomaranč

Passionfruit, mango, banán, jablko, pomaranč

Proteín

Banán, raw kakao, guarana, proteín, chia, sójové mlieko, jablko

Mango, banán, agáve, proteín, špenát, citrón, jablko 

Višne, banán, jahody, proteín, agáve, jablko

Ovocné

Čučoriedky, maliny, jahody, ananás, jablko

Banán, jahody, jablko

Jahody, mäta, limetka, jablko

Mango, banán, špenát, pomaranč 

Extras

Naviac si ku šťave aj smoothies môžete pridať tzv. Extras.

Skupiny extras Charakteristika
mandle, chia, avokádo Zdravé tuky Výdatné
spirulina, raw kakao, guarana Superfood * Povzbudí
chilli, kardamóm, zázvor, škorica Podpora trávenia Zahreje
hráškový proteín Rastlinné bielkoviny ** Zasýti
med, agáve Zdravo osladí  
jogurt, tvaroh, sójové mlieko, banán, mango Viac energie Veľký hlad
jahody, višne, kiwi, maliny, passion fruit Antioxidanty *** Zvýrazní chuť

* Superfood sú potraviny s vysokým obsahom živín, ktoré podporujú našu vitalitu a zdravie. Vďaka koncentrovanému obsahu týchto látok ich stačí konzumovať pravidelne len veľmi malé množstvo.

** Hráškový proteín je ľahko stráviteľná, nutrične bohatá potravina, určená pre tých, ktorí túžia po pevnom zdraví a skvelej kondícii. Podporuje udržanie svalového tkaniva, pretože obsahuje esenciálne aminokyseliny. Odporúčané množstvo je max. 10-15 g proteínu.

*** Antioxidanty, obsiahnuté napríklad v ovocí, sú látky chrániace náš organizmus proti oxidačnému stresu, ktorý poškodzuje naše bunky. A vďaka tomu prispievajú k prevencii vážnych civilizačných ochorení.