V UGO Freshbaroch si počas jesene užijete “pohladenie babieho leta” - Ugo

V UGO Freshbaroch si počas jesene užijete “pohladenie babieho leta”

Čo poviete, aké ovocie vám príde na myseľ, keď sa povie jeseň? Jablká? Hrušky? Slivky? Černice? Nám tiež, a preto sme ich všetky použili v drinkoch novej jesennej ponuky, ktorú sme pomenovali pohladenie babieho leta. 

Babie leto má určite svoje čaro. Hrejivé slnečné lúče nám stále pripomínajú leto, ale chladnejšie rána a krátiace sa dni už privolávajú jeseň. A práve táto sezóna si zaslúži vyzdvihnúť jej farby, chute a vône.

Okrem jesenného ovocia v každom zo sezónnych drinkov ucítite tiež jednu voňavú ingredienciu, presnejšie povedané korenie. Ako asi chutí drink s kardamómom, škoricou alebo badiánom? Práve to môžete túto jeseň zistiť v UGO Freshbaroch. 

V prvom drinku nájdete trochu sladkého, trochu kyslého a trochu voňavého vo vyváženej kombinácii, ktorá vás zasýti a funguje aj ako taká zdravá maškrta. Typickú jesennú hrušku sme v ňom odstredili s limetkou a do šťavy sme rozmixovali sladké brusnice, kvapli trochu medu pre maškrtníkov a prevoňali to celé kardamómom.

Tmavofialové smoothie má svoju farbu po obľúbených lesných plodoch – čučoriedkach a černiciach. Chuť je ale oveľa pestrejšia. Čučoriedky a černice totiž dopĺňa sýty banán a šťavu dodáva pomarančová a jablčná šťava. A tajnou voňavou ingredienciou je v tomto drinku škorica.

A čo by to bolo za jeseň, keby sme zabudli na slivky!  V UGO ich nepodávame s makom, ale s višňami a jablkami a ovoňané sú navyše úžasným badiánom. Kam sa na tento drink hrabú slivkové guľky… ;) 

Ale to nie je všetko! Ako jeseň chutí tiež sezónny wrap, kde hruška zaspieva spolu s kozím syrom a brusnicami. S ktorým z troch sezónnych drinkov wrap spárujete, necháme na vás :) 

Pohladenie babieho leta si môžete v UGO Freshbaroch vychutnávať od 5. septembra. Na ktorú dobrotu sa tešíte najviac?