Škorica, kardamóm, badián: trojitá porcia exotiky v jesenných nápojoch - Ugo

Škorica, kardamóm, badián: trojitá porcia exotiky v jesenných nápojoch

Drinky v UGO sme pre sezónu babieho leta pekne prevoňali korením. A jesenné načasovanie nie je náhoda. Škorica, kardamóm aj badián sú totiž zdravé a dokážu organizmus úžasne posilniť. V kombinácii s ovocnými drinkami potom tvoria úplný elixír zdravia.

 

A post shared by Karen Lloyd (@casafilabres) on

Škorica

Drink so škoricou, černicami a čučoriedkami chutí ako koláč od babičky, navyše má vraj vďaka aromatickej škorici omladzujúce účinky. Tá je totiž plná antioxidantov, ktoré regenerujú bunky a tým spomaľujú starnutie. Zároveň posilňujú imunitu, preto si ich na jeseň doprajte, ako to len pôjde. A ono to s týmto drinkom z lesného ovocia pôjde samo :)

Nájdete ju v drinku černice a čučoriedky, banán, škorica, jablko, pomaranč.

 

A post shared by WAIQU (@waiqu_foods) on

Kardamóm

Zlatý kardamóm sme pridali do druhého drinku s hruškou a medom. Okorenený sladučký nápoj má trochu “grády”, o účinkoch ani nehovoriac! Kardamóm oceníte, keď toho na vás bude veľa, pretože dokáže organizmus ukľudniť. S týmto drinkom môžete odplaviť napätie aj stres, ktorých nejakou záhadou po skončení prázdnin vždy pribúda.

Tak si doprajte chvíľku kľudu s drinkom hruška a brusnice, banán, limeta, med, kardamóm.

Badián

Posledný z trojice, badián alebo hviezdicový aníz, dáva drinku zo sliviek, višní a jabĺk špecifickú chuť aj vôňu. Ale nie je v ňom len kvôli nim. Badián totiž pomáha s trávením, ktoré je pre naše telo náročným procesom, a tým nám šetrí veľa energie. Navyše je, rovnako ako škorica, výborný na imunitu. A jeho sladkastá chuť je v kombinácii so slivkami úplným stelesnením jesenných koláčov. 

Pochutnajte si a nakopnite zdravie s drinkom slivky a višne, badián, jablko.

 

A post shared by Kurt Ackermann (@kurt_ackermann) on

Jesennú ponuku UGO drinkov sme jednoducho poriadne okorenili. Veríme, že vás jesenný závan exotiky nadchne a výsledná chuť vás v daždivom a zablatenom počasí prehreje až po končeky prstov.